Warning: Declaration of Extended_Walker_Category::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/votumsa/domains/odszkodowaniedlapracownika.pl/public_html/wp-content/themes/pracownik/functions.php on line 289
O Nas
fb twitter gmail email yt
 • Ciężki wypadek przy pracy
 • OC pracodawcy
 • Odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy
 • Odszkodowanie za wypadek w pracy
 • Wypadek przy pracy
 • Zbiorowy wypadek przy pracy
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Wypadek przy pracy?

  Pracownik /

  O Nas

  O Nas

  Jesteśmy liderem rynku odszkodowawczego. Od lat działamy na terenie całej Polski, posiadamy także spółki zależne na terenie Ukrainy i Czech, których oddziały znajdują się na Słowacji oraz Węgrzech.

  Od lat dochodzimy należnych świadczeń dla osób, które miały wypadek przy pracy. Odszkodowanie uzyskujemy zarówno z ubezpieczeń społecznych, jak i z ubezpieczenia OC pracodawcy.
  W przypadku nieszczęśliwego wypadku na terenie przedsiębiorstwa poszkodowanemu może przysługiwać odszkodowanie. Odpowiednie świadczenia należą się także wtedy, gdy do zdarzenia doszło w drodze do lub z pracy.

   

  Odszkodowanie za wypadek przy pracy

  Wypadek przy pracy może się zdarzyć w każdym zawodzie. Jego prawdopodobieństwo wzrasta jednak jeżeli pracodawca prowadzi zmechanizowane przedsiębiorstwo, w którym praca opiera się w głównej mierze na pracy maszyn i urządzeń. Warto jednak pamiętać, że pracownikowi przysługują różnego rodzaju świadczenia odszkodowawcze związane z wypadkiem przy pracy. Podstawą są świadczenia wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, do którego pracodawca ma obowiązek odprowadzać odpowiednie składki. Dodatkowo pracownikowi przysługują także świadczenia cywilnoprawne, które wypłacić powinien bezpośrednio pracodawca lub jego ubezpieczyciel w zakresie odpowiedzialności cywilnej (OC).

  Odszkodowanie z ZUS za wypadek przy pracy przysługuje każdemu, kto doznał urazu w czasie świadczonej pracy. Nie ma tu znaczenia, czy uległeś wypadkowi z winy pracodawcy, innego pracownika, czy też osób trzecich. Świadczenie z tego tytułu nie będzie przysługiwało jedynie wówczas jeżeli zostanie udowodnione, że wyłączną przyczyną zaistnienia wypadku było naruszenie przez poszkodowanego pracownika przepisów dotyczących ochrony życia i zdrowia, spowodowane umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa, a także jeżeli poszkodowany pracownik był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających i wskutek tego przyczynił się w znacznym stopniu do spowodowania wypadku.

  Z kolei odszkodowanie na podstawie przepisów prawa cywilnego wymaga analizy stanu faktycznego sprawy i wykazania, że pracodawca poniesie odpowiedzialność cywilną zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego.

  Jeżeli nie wiesz, czy przysługuje Ci odszkodowanie lub nie wiesz, co należy zrobić, żeby się o nie ubiegać – zwróć się do nas! Nasi specjaliści pomogą rozwiązać wszelkie prawne wątpliwości. Pomożemy także wówczas, gdy otrzymałeś zbyt niskie odszkodowanie. Dzięki swojej wiedzy i stałemu jej poszerzaniu, nasi prawnicy potrafią rozwiązać nawet najtrudniejsze sprawy.

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  Opłata według stawek własnych operatora.

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^