Warning: Declaration of Extended_Walker_Category::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/votumsa/domains/odszkodowaniedlapracownika.pl/public_html/wp-content/themes/pracownik/functions.php on line 0
Ubezpieczenie OC Kompanii Węglowej
fb twitter gmail email yt
 • Ciężki wypadek przy pracy
 • OC pracodawcy
 • Odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy
 • Odszkodowanie za wypadek w pracy
 • Wypadek przy pracy
 • Zbiorowy wypadek przy pracy
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Oc pracodawcy

  OC pracodawcy

  Pracownik /

  Baza wiedzy /

  Oc pracodawcy /

  Ubezpieczenie OC Kompanii Węglowej

  Ubezpieczenie OC Kompanii Węglowej

  kompania węglowa

  Największa w Europie Spółka zajmująca się górnictwem w nowo zawartej umowie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, zgodnie z licznie pojawiającymi się postulatami, zawarła klauzulę OC pracodawcy. Na jej podstawie poszkodowani nie muszą dochodzić roszczeń odszkodowawczych od swojego pracodawcy, ale mogą skierować je przeciwko firmie ubezpieczeniowej.

   

  Co daje OC pracodawcy?

  W związku z powyższym każdy z pracowników Kompanii Węglowej, niezależnie od tego, czy świadczy pracę jako górnik pod ziemią, czy też jest pracownikiem administracyjnym, gdy ulegnie wypadkowi przy pracy, może dochodzić roszczeń odszkodowawczych bezpośrednio od ubezpieczyciela swojego pracodawcy.
  Ponadto rodziny tragicznie zmarły pracowników, poszkodowanych na skutek wypadku przy pracy, również mają możliwość dochodzenia roszczeń cywilnoprawnych od ubezpieczyciela.
  Obowiązująca obecnie umowa została zawarta na okres 3 lat i obowiązuje począwszy od dnia 1 sierpnia 2013 r. Każdy z poszkodowanych na skutek zdarzeń, które miały miejsce od tej daty może, kierować roszczenia do ubezpieczyciela.
  Sytuacja taka jest zdecydowanie bardziej korzystna dla poszkodowanych, niż stan wcześniejszy. Pracownik nie jest narażony na konieczność korespondowania ze swoim pracodawcą, ponieważ drugą stroną ewentualnego sporo pozostawać będzie ubezpieczyciel. To on, jako podmiot profesjonalnie zajmujący się obsługiwaniem szkód, przeprowadzi postępowanie w zakresie ustalenia odpowiedzialności za skutki zdarzenia.

   

  Ubezpieczenie OC pracodawcy dużym ułatwieniem dla pracownika

  Fakt zawarcia przez Kompanię Węglową umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej rozszerzonej o klauzulę OC pracodawcy stawia pracownika w lepszej sytuacji jedynie w zakresie braku jego narażenia się na konieczność prowadzenia sporu ze Spółką, która go zatrudnia.

  Wypadek przy pracy – pomoc pełnomocnika

   

  W pozostałym zakresie – odnośnie przeprowadzenia postępowania dowodowego, wykazania należnych świadczeń oraz ustalenia odpowiedzialności za skutki wypadku nadal nieodzowna okazuje się pomoc profesjonalnego pełnomocnika, który dokonując oceny i weryfikacji okoliczności, w jakich doszło do wypadku, a także uwzględniając rozmiar powstałej szkody, będzie w stanie w sposób prawidłowy ocenić, jaka jest wysokość należnego pracownikowi odszkodowania.

   

  Brak konieczności prowadzenia polemiki bezpośrednio z pracodawcą może spowodować, że większa ilość poszkodowanych w wypadkach pracowników, zdecyduje się na dochodzenie należnych im praw.

   

  Zauważyć należy również, że specyfika umowy ubezpieczenia OC pracodawcy – jako umowy ubezpieczenia dobrowolnego – powoduje konieczność weryfikowania zarówno przepisów prawnych, jak również postanowień umowy ubezpieczenia i stanowiących jej część ogólnych warunków ubezpieczenia, pod kątem właściwego określenia odpowiedzialności pracodawcy i możliwych prób uchylania się ubezpieczyciela od wypłaty.

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  Opłata według stawek własnych operatora.

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^