Warning: Declaration of Extended_Walker_Category::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/votumsa/domains/odszkodowaniedlapracownika.pl/public_html/wp-content/themes/pracownik/functions.php on line 289
Ubezpieczenie OC Polskiej Grupy Górniczej
fb twitter gmail email yt
 • Ciężki wypadek przy pracy
 • OC pracodawcy
 • Odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy
 • Odszkodowanie za wypadek w pracy
 • Wypadek przy pracy
 • Zbiorowy wypadek przy pracy
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Oc pracodawcy

  OC pracodawcy

  Pracownik /

  Baza wiedzy /

  Oc pracodawcy /

  Ubezpieczenie OC Polskiej Grupy Górniczej

  Ubezpieczenie OC Polskiej Grupy Górniczej

  ubezpieczenie oc kopalni

  Dokonana w ubiegłym roku głęboka restrukturyzacja największej europejskiej spółki zajmującej się wydobywaniem węgla zbiegła się w czasie z odnowieniem zawartych umów ubezpieczenia. W nowej umowie ubezpieczenia – podobnie jak w tej obowiązującej w latach 2013-2016 – zachowano klauzulę OC pracodawcy. Na jej podstawie poszkodowani pracownicy nie muszą dochodzić roszczeń odszkodowawczych od swojego pracodawcy, ale mogą skierować je przeciwko firmie ubezpieczeniowej.

   

   

  W związku z powyższym każdy z pracowników Polskiej Grupy Górniczej zatrudniony na podstawie umowy o pracę, niezależnie od tego, czy świadczy pracę jako górnik pod ziemią, czy też jest pracownikiem administracji, może dochodzić roszczeń odszkodowawczych z tytułu wypadku przy pracy  bezpośrednio od ubezpieczyciela swojego pracodawcy. Ponadto rodziny tragicznie zmarłych pracowników, poszkodowanych na skutek wypadku przy pracy, również mają możliwość dochodzenia roszczeń cywilnoprawnych od ubezpieczyciela.

   

   

  Obowiązująca obecnie umowa została zawarta na okres 3 lat i obowiązuje od 1 sierpnia 2016 r. Każdy z poszkodowanych na skutek zdarzeń, które miały miejsce od tej daty, może zatem kierować roszczenia do ubezpieczyciela. Sytuacja taka pozwala pracownikowi uniknąć ewentualnego konfliktu z pracodawcą – drugą stroną sporu pozostawać będzie ubezpieczyciel, który jako podmiot profesjonalnie zajmujący się obsługiwaniem szkód przeprowadzi postępowanie w zakresie ustalenia odpowiedzialności za skutki zdarzenia.

   

   

  Zawarcie przez Polską Grupę Górniczą umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej rozszerzonej o klauzulę OC pracodawcy pozwala pracownikowi uniknąć sporu z podmiotem, który go zatrudnia. Należy jednak mieć na uwadze, że rozwiązanie to ułatwia jedynie ustalenie właściwego ubezpieczyciela. W pozostałym zakresie – odnośnie przeprowadzenia postępowania dowodowego, wykazania należnych świadczeń i ich wysokości oraz ustalenia odpowiedzialności za skutki wypadku – niezbędne jest przeprowadzenie skomplikowanego postępowania dowodowego, w którym nieodzowna jest pomoc profesjonalnego pełnomocnika.

   

   

  Dokonanie oceny i weryfikacji okoliczności, w jakich doszło do wypadku, a także oszacowanie rozmiaru powstałej szkody wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu odszkodowań. Brak konieczności prowadzenia polemiki bezpośrednio z pracodawcą może spowodować, że poszkodowani w wypadkach pracownicy częściej będą decydować się na dochodzenie należnych im praw.

   

   

  Zauważyć należy również, że specyfika umowy ubezpieczenia OC pracodawcy – jako umowy ubezpieczenia dobrowolnego – powoduje konieczność weryfikowania zarówno przepisów prawnych, jak i postanowień umowy ubezpieczenia i stanowiących jej część ogólnych warunków ubezpieczenia pod kątem właściwego określenia odpowiedzialności pracodawcy i możliwych prób uchylania się ubezpieczyciela od wypłaty.

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  Opłata według stawek własnych operatora.

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^