Warning: Declaration of Extended_Walker_Category::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/votumsa/domains/odszkodowaniedlapracownika.pl/public_html/wp-content/themes/pracownik/functions.php on line 289
Jak zachować się po wypadku w pracy?
fb twitter gmail email yt
 • Ciężki wypadek przy pracy
 • OC pracodawcy
 • Odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy
 • Odszkodowanie za wypadek w pracy
 • Wypadek przy pracy
 • Zbiorowy wypadek przy pracy
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Odszkodowanie za wypadek w pracy

  Odszkodowanie za wypadek w pracy

  Pracownik /

  Baza wiedzy /

  Odszkodowanie za wypadek w ... /

  Jak zachować się po wypadku w pracy?

  Jak zachować się po wypadku w pracy?

  odszkodowanie za wypadek w pracy

  Wypadek  przy pracy może zdarzyć się niemal w każdym przedsiębiorstwie. Mimo przeprowadzanych w wielu miejscach pracy szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zdarza się, że zawodzi sprzęt lub czynnik ludzki.  Nie zawsze jednak jest oczywiste, co należy zrobić po tego wypu zdarzeniu. W obliczu takiego wydarzenia jak wypadek przy pracy, odszkodowanie często jest jedną z ostatnich rzeczy, o których myśli poszkodowany pracownik i jego pracodawca. Nie nalezy jednak zapominać o ewentualnych świadczeniach, które należą się osobie zatrudnionej, która poniosła szkodę.

  Oczywiście tuż po każdym wypadku priorytetem jest podjęcie działań ratujących życie i zdrowie ludzkie. W dalszej kolejności niezbędne jest zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wszelkich śladów i dowodów, które mogą mieć wpływ na ustalenie okoliczności wypadku. Jest to niezbędne w sytuacji, gdy zależy nam na dokładnym i nie pozostawiającym miejsca na wątpliwości wyjaśnieniu okoliczności, w jakich wydarzył się wypadek przy pracy.

   

  Będzie to potrzebne, gdy będziesz się ubiegał o odszkodowanie za wypadek w pracy. Często konieczne okazuje się również przesłuchanie świadków zdarzenia, dlatego warto ustalić, które z osób, które były niedaleko w tym czasie widziały wypadek przy pracy. Odszkodowanie może w znacznym stopniu pomóc pracownikowi powrócić do zdrowia, dlatego warto dołożyć starań, by udokumnetować przebieg zdarzenia.

   

  Wypadek przy pracy a odszkodowanie – zespół powypadkowy

   

  Bezpośrednio po zdarzeniu pracodawca powołuje zespół powypadkowy, którego zadaniem jest ustalenie okoliczności i przyczyn wypadku. Zespół ma również zbadać czy wypadek pozostaje w bezpośrednim związku z pracą.

   

  Warto wiedzieć, że niekoniecznie będzie miała miejsce sytuacja, w kórej wydarzy sie wypadek przy pracy, a odszkodowanie natychmiast zostanie wypłacone. Jako poszkodowany pracownik powinieneś wykazać nie tylko to, że odniosłeś szkodę (czyli doznałeś uszczerbku na zdrowiu lub rozstroju zdrowia), ale również udowodnić związek przyczynowo – skutkowy pomiędzy powstaniem tej szkody a wypadkiem w pracy.

   

  Praca zespołu powypadkowego kończy się sporządzeniem protokołu. To bardzo ważny dokument, który potwierdza okoliczności i przyczyny zdarzenia. Pamiętaj, że masz prawo zapoznać się z jego treścią. Jeśli masz wątpliwości odnośnie zawartych tam informacji, zgłoś na piśmie swoje zastrzeżenia.

   

  Jaki wpływ ma dokumentacja powypadkowa na wysokość odszkodowania?

   

  Na podstawie dokumentacji powypadkowej możesz starać się o to, by wypłacone zostało Ci należne  odszkodowanie za wypadek w pracy.

   

  odszkodowanie wypadek w pracy

   

  Warto zwrócić uwagę na dokumentację powypadkową. Nie każdy poszkodowany pracownik zdaje sobie sprawę, co zawiera się w tym pojeciu i jakie dokładnie domuenty należy zgormadzić, by otrzymać za wypadek przy pracy odszkodowanie.

  Na dokumentację powypadkową składają się między innymi:

  • protokół główny,
  • protokół przesłuchań świadków i poszkodowanego,
  • zdjęcia z miejsca zdarzenia,
  • zapisu monitoringu,
  • opinie lekarskie,
  • ewentualne opinie biegłych.

   

  Wypadek przy pracy a odszkodowanie

   

  Niestety, bardzo często okoliczności wypadku są na tyle niejednoznaczne, że poszkodowany pracownik ma wątpliwości, czy przysługują mu jakiekolwiek roszczenia. W takiej sytuacji warto zwrócić się o pomoc do naszych specjalistów, którzy bezpłatnie przeanalizują możliwość uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia OC pracodawcy (lub w przypadku braku takiej polisy – bezpośrednio od właściciela przedsiębiorstwa). Profesjonalny pełnomocnik pomoże przebrnąć przez formalności oraz wystąpi o zaspokojenie wszystkich przysługujących poszkodowanemu roszczeń. Kancelarie odszkodowawcze takie jak nasza posiadają także duże zaplecze merytoryczne i doświadczenie na rynku, co zwiększa nasza skuteczność.

  Zaufało nam juz wielu poszkodowanych pracowników, którym przydarzył się wypadke przy pracy, a odszkodowania, które dla nich uzyskaliśmy, były najwyższe, jakie udąło się w konkretnej sytuacji uzyskać.

   

  autor: Katarzyna Paszenda (doradca odszkodowawczy)

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  Opłata według stawek własnych operatora.

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^