Warning: Declaration of Extended_Walker_Category::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/votumsa/domains/odszkodowaniedlapracownika.pl/public_html/wp-content/themes/pracownik/functions.php on line 289
Wypadek przy pracy - co jeśli pracodawca nie miał wykupionego OC
fb twitter gmail email yt
 • Ciężki wypadek przy pracy
 • OC pracodawcy
 • Odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy
 • Odszkodowanie za wypadek w pracy
 • Wypadek przy pracy
 • Zbiorowy wypadek przy pracy
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Odszkodowanie za wypadek w pracy

  Odszkodowanie za wypadek w pracy

  Pracownik /

  Baza wiedzy /

  Odszkodowanie za wypadek w ... /

  Wypadek przy pracy – co jeśli pracodawca nie miał wy ...

  Wypadek przy pracy – co jeśli pracodawca nie miał wykupionego OC

  odszkodowanie za wypadek przy pracy

  Pisaliśmy już na naszym blogu o tym, jakie świadczenia mogą przysługiwać poszkodowanym w wypadku przy pracy (zagadnienie jest opisane w artykule „Świadczenia z tytułu wypadku przy pracy”).

   

  Tym razem chcę skupić się na odszkodowaniu za wypadek przy pracy wypłacanym na drodze cywilnoprawnej. Chodzi o świadczenia uzyskiwane bezpośrednio od zakładu pracy bądź jego ubezpieczyciela, o ile pracodawca zawarł umowę ubezpieczenia w zakresie OC i pod warunkiem, że będzie można mu przypisać odpowiedzialność na gruncie prawa cywilnego.

   

  Wypadek przy pracy – odszkodowanie

   

  Posiadanie ubezpieczenia OC z pewnością niesie za sobą korzyści dla pracodawcy. Jest także sporym ułatwieniem dla poszkodowanego w wypadku pracownika. Zwłaszcza, że dochodzenie odszkodowania za wypadek przy pracy od ubezpieczyciela wiąże się bez wątpienia z dużo mniejszym stresem.

   

  Jednak nie każdy przedsiębiorca decyduje się na takie rozwiązanie i nie zabezpiecza swoich interesów majątkowych na wypadek zaistnienia szkody pracowniczej. Dzieje się tak dlatego, że ubezpieczenie OC pracodawcy nie jest w Polsce obowiązkowe.

   

  Walcz o odszkodowanie za wypadek przy pracy

   

  Warto jednak wiedzieć, że brak posiadania przez zakład pracy ochrony ubezpieczeniowej w przedmiocie odpowiedzialności cywilnej nie pozbawia osób poszkodowanych lub uprawnionych członków rodziny (w przypadku, gdy mamy do czynienia z wypadkiem przy pracy ze skutkiem śmiertelnym) możliwości dochodzenia należnych im świadczeń uzupełniających. Jak wskazano powyżej, w takiej sytuacji można się ubiegać o odszkodowanie za wypadek przy pracy bezpośrednio od pracodawcy. Zarówno na etapie przedsądowym, jak na drodze postępowania sądowego.

   

  wypadek przy pracy bez oc

   

  W swojej pracy zauważyłem, że wielu poszkodowanych pracowników obawia się negatywnych konsekwencji związanych z wystosowywaniem tego typu roszczeń. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, którzy po wypadku powrócili do pracy. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, który dokonując weryfikacji okoliczności i przyczyn oraz rozmiaru powstałej szkody, będzie mógł przede wszystkim ocenić szanse na uzyskanie odszkodowania, a co za tym idzie przekonać do walki o należne świadczenia oraz wskazać na możliwe ryzyka związane z dochodzeniem swoich praw.

   

  autor: Katarzyna Paszenda (doradca odszkodowawczy)

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  Opłata według stawek własnych operatora.

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^